Szybki kredyt jako sposób na obniżenie miesięcznych zobowiązań kredytowych

Szybki kredyt jako sposób na obniżenie miesięcznych zobowiązań kredytowych

Coraz więcej Polaków jest zadłużonych, przyczyn tego stanu możemy upatrywać w pandemii, aktualnej sytuacji na Świecie i oczywiście inflacji. Ciągle rosnące stopy procentowe, powodują, że mamy coraz większe trudności ze spłatą kredytów hipotecznych. Czy w przypadku braku środków na spłatę miesięcznych zobowiązań kredytowych i problemów z ciągle niedopinającym się budżetem domowym, szybki kredyt to dobre rozwiązanie?

Czy kolejny kredyt na spłatę zobowiązań to dobre rozwiązanie?

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, w której brakuje nam pieniędzy na spłatę podjętych zobowiązań finansowych, koniecznie musimy poszukać bezpiecznego i szybkiego rozwiązania. Zaciąganie kolejnego kredytu nie wydaje się być dobrą metodą. Tym sposobem, możemy się doprowadzić do tzw. spirali zadłużenia, z której bardzo trudno jest wyjść. Co możemy zrobić w zamian? Jakie mamy dostępne rozwiązania? Przeczytaj koniecznie i zastosuj.

1. Zwiększ dochody

Choć zwiększenie dochodów wydaje się być trudnym do osiągnięcia przedsięwzięciem, to jednak jest jednym z najlepszych. Mamy tutaj do wyboru kilka opcji. Możemy poprosić szefa o podwyżkę, możemy postarać się wziąć nadgodziny lub dodatkowe zlecenie. Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę, skorzystajmy z innych – pozazawodowych umiejętności, którymi dysponujemy. Może popilnujemy dziecka sąsiadki, a może potrafimy lepić pyszne pierogi, świetnie sprzątamy? Możemy dodać ogłoszenie w popularnych serwisach ogłoszeniowych lub na grupach tematycznych na Facebooku. Powiedźmy znajomym, że szukamy pracy dodatkowej. Na pewno coś się znajdzie. Nawet dodatkowe 500 złotych miesięcznie może znacznie poprawić naszą sytuację finansową.

2. Wakacje kredytowe a kredyt hipoteczny

W przypadku, gdy straciliśmy pracę przez pandemię lub radykalnie zmniejszyły się nasze dochody, warto zapytać w swoim banku o wakacje kredytowe. Większość banków posiada ofertę pozwalającą na chwilę odroczyć spłatę wysokich rat. W międzyczasie możemy poszukać lepiej płatnej pracy lub dodatkowego zlecenia.

3. Konsolidacja kredytów

Jeśli miesięcznych zobowiązań mamy kilka, możemy przeszukać oferty różnych banków, które pozwolą na konsolidację kredytów. Ten rodzaj kredytu pozwoli nam na zmniejszenie miesięcznej kwoty zobowiązań, jakie przyszło nam spłacać. To także spore ułatwienie w płatnościach. Nie musimy bowiem pamiętać, kiedy i jak wysoką ratę musimy wpłacić na konto pożyczkodawców.

4. Bilans miesięczny

Bardzo często zdarza się sytuacja, w której zupełnie tracimy kontrolę nad tym, ile zarabiamy i ile wydajemy. Bałagan w finansach wzmaga w nas stres. Nie wiemy, ile dokładnie wpływa na nasze konto środków (z tytułu umowy o pracę, alimentów, świadczeń socjalnych), a tym bardziej nie orientujemy się, na co wydajemy pieniądze. Należy więc wypisać wszystkie koszty stałe (czynsz, opłaty za media, raty kredytów, żywność, kosmetyki i środki czystości, transport i rozrywkę). Jeśli przeliczymy je wszystkie, będziemy mieli jasno określoną położenie, w jakim się znajdujemy.

5. Metoda kuli śnieżnej

Wypisz dokładnie wszystkie zobowiązania, jakie masz i ułóż je w kolejności od najmniejszego do największego. Jak najwięcej środków włóż w spłatę najmniejszego zobowiązania. Dzięki temu spłacisz je szybciej i uwolnisz kwotę, którą będziesz mógł przeznaczyć na spłatę kolejnych (większych) zobowiązań.

Jedną z najważniejszych zasad finansowych jest niezapożyczanie się, jeśli nie ma się środków na spłatę tego zobowiązań. Zatem szybki kredyt na poratowanie wydaje się być nie najlepszym pomysłem.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *