Przeszczep włosów Poznań

Przeszczep włosów – czego się spodziewać?

Podobnie jak dobre zdrowie i młodość, także włosy potrafią przeminąć. Dla wielu osób przeszczep włosów może pomóc przywrócić coś, co wygląda jak pełna głowa.

Jeśli przerzedzenie górnej części ciała przeszkadza, procedura może być jednym ze sposobów, aby poczuć się pewniej w swoim wyglądzie. Ale najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czego możesz się spodziewać podczas i po operacji transplantacji włosów.

Co to jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów Warszawa

Transplantacja włosów Warszawa

Jest to zabieg chirurgiczny, który przenosi włosy, które już trzeba wypełnić obszar cienką lub pozbawioną włosów. Zwykle są procedury w gabinecie lekarskim. Po pierwsze, chirurg czyści skórę głowy i wstrzykuje lekarstwo.
Chirurg usuwa z tyłu głowy od 6 do 10 calowy pasek skóry. Odkłada go na bok i szyje skórę głowy. Obszar ten jest natychmiast ukrywany przez włosy wokół niego.
Następnie zespół chirurgiczny dzieli pas usuniętej głowy na 500 do 2000 drobnych przeszczepów, z których każdy ma indywidualny włos lub tylko kilka włosów. Liczba i typ otrzymanego przeszczepu zależy od rodzaju włosów, ich jakości, koloru i wielkości obszaru, w którym wykonuje się przeszczep.

W zależności od wielkości przeszczepu, proces ten zajmuje około 4 do 8 godzin. Możesz potrzebować późniejszej rehabilitacji, jeśli będziesz nadal tracić włosy lub zdecydujesz się na grubsze włosy.

Oczekiwania i odzyskiwanie

Po zabiegu skóra głowy może być bardzo wrażliwa. Być może będziesz potrzebował przyjmować leki przeciwbólowe przez kilka dni. Będziesz nosił bandaże na skórze głowy przez co najmniej dzień lub dwa. Może również przepisać antybiotyk lub lek przeciwzapalny, który należy przyjmować przez kilka dni. Większość ludzi może wrócić do pracy w ciągu 2 do 5 dni po operacji.

W ciągu 2 do 3 tygodni po zabiegu przeszczepione włosy wypadną, ale w ciągu kilku miesięcy należy zacząć zauważać nowy wzrost. Większość ludzi zobaczy 60% nowego wzrostu włosów po 6 do 9 miesięcy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *