Norton 360 wkracza w nową erę odnowień antywirusów

Norton 360 wkracza w nową erę odnowień antywirusów

Od wielu lat na setkach komputerów z chęcią instalowany jest antywirus Norton. To głownie zasługa jego wszechstronności, niezawodności i łatwości obsługi. Program bardzo skutecznie chroni komputery i urządzenia mobilne przed hakerami, wirusami i innymi zagrożeniami płynącymi z sieci Internet. Jednak Norton nie spoczywa na laurach – najnowsza wersja Norton 360 całkowicie zmienia trendy w świecie odnowień licencji i kreuje zupełnie nową erę. Erę, dzięki której nie będziesz już musiał pamiętać o przedłużaniu subskrypcji na antywirusa.

„Do czego mi program antywirusowy?”

Mimo wszystko, to z pozoru proste pytanie, wciąż zadaje sobie wiele osób. Korzystając z komputera czy smartfonu z reguły nie myślimy o tym, czy gdzieś w tle działa jakikolwiek antywirus. Nie myślimy – do momentu, w którym z naszym sprzętem nie zacznie dziać się coś niepokojącego. Wolniejsze działanie systemu, wyskakujące strony WWW z zawartością, która bywa – delikatnie mówiąc – niesmaczna, nachalne reklamy to tylko wierzchołek góry lodowej.

Brak antywirusa może skutkować także kradzieżą tożsamości, włamaniami na konta bankowe i kradzieżą, przejęciem profili na portalach społecznościowych czy też adresów e-mail. Może również prowadzić do uszkodzenia dysku twardego i utracie wszystkich ważnych plików, które zostaną zaszyfrowane. Niektóre z takich ataków mogą skutkować nieodwracalnymi zmianami i utratą nie tylko plików, ale i dobrego imienia. Czy warto tak ryzykować? Właśnie przed taką sekwencją wydarzeń uchroni Ciebie, Twój komputer i Twoje urządzenia przenośne – dobry antywirus.

Czy Norton 360 to „dobry antywirus”?

Warto zacząć od tego, że Norton 360 to antywirus stworzony na urządzenia wyposażone w najpopularniejsze systemy: Windows, MacOS, Android i iOS. Dzięki temu za pomocą jednego kupionego antywirusa możesz chronić wszystkie sprzęty z jakich korzystasz Ty i inni domownicy – wystarczy wykupić licencję na odpowiednią ilość stanowisk.

Norton 360 to ochrona sprzętu w czasie rzeczywistym – program rozprawi się ze wszystkimi zagrożeniami dzięki skutecznemu antywirusowi i zaporze Firewall. Ponadto pozwala na uzyskiwanie bezpiecznego połączenia Wi-Fi i posiada VPN umożliwiający bezpieczne i anonimowe korzystanie z Internetu. A korzystanie będzie jeszcze bardziej anonimowe dzięki ochronie kamery internetowej – przechwycone przez hakera obrazy z kamery mogłyby posłużyć do kradzieży tożsamości i szantaży – a tego z pewnością lepiej uniknąć.

Jeśli przechowujesz na swoich urządzeniach ważne dane, warto skorzystać z opcji 10GB w chmurze na tworzenie kopii zapasowych. Dzięki temu nawet zgubienie czy zniszczenie urządzenia nie pozbawi Cię dostępu do plików. I wreszcie menedżer haseł – sprawi, że korzystanie z wielu serwisów i portali stanie się szybkie, a wymyślanie i zapamiętywanie haseł nie sprawi Ci więcej kłopotów. Czy taką ochronę można nazwać „dobrą”? Zdecydowanie tak.

…i kolejne przedłużanie licencji

Jeśli już postanowiłeś zainstalować antywirusa i odkryjesz, że całkiem fajnie Wam się współpracuje, to na pewno będziesz chciał przedłużyć Waszą wspólną przygodę. Niestety licencje na antywirusy mają to do siebie, że się kończą i trzeba je co jakiś czas przedłużać. A o czasie zakończenia takiej licencji bardzo łatwo można po prostu zapomnieć. Norton 360 poradził sobie i z tym problemem. Jeśli podczas aktywacji antywirusa Norton 360, zdecydujesz się na wprowadzenie danych ze swojej karty kredytowej, program automatycznie, co roku przedłuży Twoją licencję. Prawda, że proste? A do tego bardzo wygodne – Twój sprzęt już nigdy nie pozostanie – nawet przez chwilę – bez ochrony.

Nowa era odnowień czy tradycyjne odnawianie licencji?

Rozwiązanie zastosowane w najnowszej wersji Norton 360 ułatwi Ci życie – szczególnie wtedy, jeśli masz dar do zapominania o takich rzeczach, jak np. przedłużenie licencji na antywirusa. To wyjście naprzeciw nie jest jednak bez wad. Jednym i w sumie głównym minusem jest to, że automatyczne przedłużanie subskrypcji finalnie może stać się dużo większą inwestycją niż zakup odnawiający licencję przez sklep internetowy. Dlatego jeśli zależy Ci na oszczędnościach, staraj się przed upływem czasu subskrypcji porównać ceny antywirusa Norton 360 w sklepie internetowym Omegasoft, zanim odnowisz ją automatycznie.

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *