Facebook po śląsku

Facebook po śląsku

Dzięki akcji przeprowadzonej na FB „Facebook po śląsku” udało się przekonać administratorów tego największego społecznościowego portalu do wprowadzenia języka śląskiego.

Ślązacy w końcu doczekali się Facebooka we własnym języku! To nie żart. Prace nad śląską wersją popularnej społecznościówki trwały kilka miesięcy i zostały ukończone kilka dni temu, a nadzorował je Grzegorz Kulik ze Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Koniec końców, ogłoszono dostępność śląskiego, w zasadzie to ślůnskiego Facebooka.

Facebook po śląsku: Jak to zrobić?

 facebook-po-slasku
 
 
Wystarczy kliknąć w ustawienia, opcję język (po lewej stronie menu), wybrać śląską godkę i zatwierdzić. Chwilę po tym większość informacji na Facebook będzie wyświetlała się po Śląsku. To wielki sukces nie tylko dla Martina Grabowskiego, który ponad rok temu zainicjował akcję „Śląski FB„.
 
 
 
 
– Gdy serwis rozpoczynał działalność, zespół Facebooka stworzył aplikację służącą do jego tłumaczenia, dzięki czemu społeczność użytkowników miała możliwość jego lokalizacji i zapewnienia do niego dostępu ludziom na całym świecie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *