Zakazane reklamy

Przedstawiam wam mały zbiór reklam różnego typu, które w pewnym stopniu są zbyt seksistowskie, obrażające,  nie smaczne czy po prostu podające nieprawdziwe informację. Dlatego znalazły się na liście zakazanych w Wielkiej Brytanii.

ASA [The Advertising Standards Authority] jest to niezależny regulator mediów w Wielkiej Brytanii, do którego napływają skargi na temat reklam które czasem są naprawdę nad wymiar dosadne.

Bywa, że telewizyjne reklamy mają krótki żywot. Zakazane przez cenzorów i przeróżne komisje etyki, znikają z ekranów. Są trzy główne powody takiego obrotu spraw: seks, seks i… seks. A dopiero gdzieś tam dalej poprawność polityczna, czy inne bzdury. Na szczęście reklamy zbanowane w TV nie znikają na zawsze – trafiają do internetu, gdzie żyją długo i szczęśliwie.

Z uwagi na drugi, internetowy żywot, do naszych ulubionych reklam mamy dostęp wręcz nieograniczony. Kiedy tylko chcemy, możemy przejrzeć zakazane filmy, nie przejmując się cenzorskimi nakazami i zakazami. Dzięki temu mogliśmy przejrzeć setki zakazanych w różnych krajach reklam i wybrać dla was te, które podobają nam się najbardziej.

Czy świat reklamy znajduje się u kresu możliwości twórczych? Czy ta kontrowersja jest celowa?

Co o tym sądzicie?

Czy są to aż tak zakazane reklamy ?

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *