Niezbędne wtyczki Wordpress

Niezbędne wtyczki WordPress

W internecie można znaleźć tysiące pluginów do wordpress, ale my postaramy się znaleźć niezbędne wtyczki WordPress.

Nie polecam instalowania wielu wtyczek, a jedynie takie, które potrzebujemy i będziemy używać od momentu ich instalacji. Zainstalowanie wielu wtyczek spowalnia funkcjonowanie bloga i może powodować konflikty pomiędzy wtyczkami, skutkujące złym funkcjonowaniem bloga.

Niezbędne wtyczki WordPress

Nie jest sztuką zainstalowanie wielu wtyczek, ale znalezienie tych odpowiednich. Moja lista wtyczek do wordpress nie jest długa, ale za to są to bardzo przydatne wtyczki, w szczególności biorąc pod uwagę SEO (optymalizację bloga pod kątem wyszukiwarek internetowych) oraz funkcjonalność.

Wszystkie wymienione przeze mnie niezbędne wtyczki w wordpress są darmowe i wspaniale funkcjonują z polską wersją językową bloga WordPress, a do ich obsługi wystarczająca jest podstawowa znajomość angielskiego.

Wtyczka, dzięki której życie każdego użytkownika WordPressa staje się o wiele prostsze. Od teraz tworzenie wszelkiej maści formularzy, ankiet czy pól, które wypełnić mają użytkownicy – staje się dziecinnie proste i przyjemne! 🙂

Według naszego rodzimego prawa, każdy powinien umieścić informację o tzw. „ciasteczkach” w widocznym miejscu na swojej stronie czy blogu. Z kilku testowanych przeze mnie pluginów, najlepiej wypadł właśnie ten.

Wtyczka, która przyda się głównie osobom korzystającym z WP przy bardziej rozbudowanych projektach. Możemy dzięki niej dodawać do wpisów (i nie tylko) własne pola służące do wpisywania danych i wartości – a to z kolei wykorzystać wedle uznania.

Mówi się, że jest to najlepsza wtyczka SEO do WordPressa. Korzystam z niej na jednym z blogów. Jestem z niej zadowolony, mimo jednej ogromnej wady. Mianowicie jest cholernie ciężka w konfiguracji. Dlatego ciekawą alternatywą jest All In One SEO Pack. Wtyczka jest prostsza w obsłudze, a przy odpowiednim doborze słów kluczowych daje nieziemskie wyniki.

Wtyczka tylko i wyłącznie dla blogów WordPress postawionych na własnych hostingach. Jest to bardziej narzędzie wielofunkcyjne niż wtyczka spełniająca konkretne zadanie. Najbardziej cenię ową wtyczkę za prowadzenie statystyk.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *