Sporty zimowe Źródło zdjęcia: unsplash.com

Idzie zima, wracają sporty do obstawiania

Skoki narciarskie to zdecydowanie najpopularniejszy sport do obstawiania zimą. Nie oznacza to jednak, że bukmacherzy w swojej ofercie nie mają innych, ciekawych zimowych zdarzeń.

Piłka nożna, tenis, siatkówka, koszykówka – to zdecydowanie najchętniej obstawiane sporty nie tylko u polskich bukmacherów. Od grudnia do marca do czołówki najpopularniejszych sportów mocną starają się przebić sporty zimowe. I nie są bez szans. Zakłady bukmacherskie w Polsce to widzą i z sezonu na sezon poszerzają ofertę.

Skoki narciarskie w zakładach bukmacherskich

Widać to doskonale na przykładzie lidera, czyli zakładów bukmacherskich STS. Jak można się domyślać numerem jeden są skoki narciarskie, bo to zdecydowanie najbardziej lubiany przez Polaków sport. Głównie za sprawą rodzimych skoczków, którzy od lat dbają o dobre wyniki i sukcesy, którymi cieszy się cały kraj. Kolejni mistrzowie tylko napędzają koniunkturę. Dlatego też oferta na skoki narciarskie jest naprawdę spora i ciekawa. Oprócz typowania zwycięzców poszczególnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, mamy też do czynienia z obstawianiem podium, klasyfikacji drużynowej czy zwycięzców w zestawieniach head to head. Jeśli chodzi o cały sezon lub poszczególne cykle np. Raw Air czy Turniej Czterech Skoczni, to można obstawiać medalistów oraz kolejność polskich skoczków.

Co obstawiać zimą?

No dobrze, ale nie każdy fan zimowych sportów musi być fanem skoków narciarskich. Ba, jest też grupa kibiców, która nie przepada za skokami uważając ten sport za… nudny. Co w takim razie bukmacher ma dla nich? Tutaj robi się jeszcze ciekawie, bo w zależności od okresu w sezonie, znaleźć można różne inne sporty zimowe. Na marginesie musimy przyznać, że nie zaliczamy do nich popularny hokej na lodzie, bowiem rozgrywki trwają długimi miesiącami. Jeśli chodzi o stricte zimowe sporty, to w zakładach bukmacherskich spotkać się możemy z zakładami na:

  • łyżwiarstwo figurowe
  • biathlon
  • narciarstwo alpejskie
  • biegi narciarskie
  • short track
  • saneczkarstwo

Kursy specjalnie opracowywane

Nie ma co ukrywać, że sporty te są raczej niszowymi, co ma jednak swoje dobre strony. Jeśli ktoś „siedzi” w tej tematyce i ma wiedzę, to jest w stanie przewidywać rozstrzygnięcia. Dla niego obstawianie wyników wcale nie jest takie nieprzewidywalne, jak dla laików, którzy nie wiedzą zbyt wiele o sportach zimowych. To sporty indywidualne, więc forma poszczególnych sportowców plus warunki atmosferyczne mają ogromne znaczenie. Ciekawostką niech będzie fakt, że kursy bukmacherskie najczęściej ustalane są na podstawie kursów u innych bukmacherów. W niektórych jednak przypadkach działy analiz sportowych bukmacherów same oszacowują i opracowują kursy na dane wydarzenia. Tak jest z częścią sportów zimowych. Są one więc pewnym wyzwaniem dla graczy i z całą pewnością odmianą dla typowego, regularnego gracza zakładów bukmacherskich. Każdy sezon sportów zimowych jest inny, warunki są specyficzne, a niespodzianki możliwe. Czy tak będzie też i tej zimy?

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Zobacz także: